Strona głównaKalendariumPogrzeb dzieci utraconych

Pogrzeb dzieci utraconych

22.04.2023 (sobota)
Szczecinek

To już kolejny pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem.

W Szczecinku szesnasty pogrzeb dzieci utraconych w najbliższą sobotę 22 kwietnia. Pochowanych zostanie 30 dzieci.

Są to prochy dzieci zmarłych w wyniku poronienia bądź martwego urodzenia, pozostawione z różnych powodów przez ich rodziców w szpitalu. Najczęściej są to problemy proceduralne, szok, brak świadomości swoich praw, trudności finansowe. Wówczas obowiązek pochowania tych dzieci spada na gminę, gdzie znajduje się szpital z oddziałem ginekologiczno-położniczym. Na mocy uchwały Rady Miasta z 2 kwietnia 2015 roku, pochówki te w Szczecinku odbywają się dwa razy w roku- kwietniu i październiku.

Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka sprawowana będzie w sobotę o godz. 12.00 w kościele mariackim, a dalsze uroczystości pogrzebowe na cmentarzu o godz. 13.00. W grobowcu na szczecineckim cmentarzu pochowano już 305 dzieci.

II Synod Diecezjalny