Strona głównaKalendariumEkstremalna Droga Krzyżowa w Słupsku

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Słupsku

15.03.2024 (piątek)
Słupsk i okolice

EDK Słupsk to 5 tras do wyboru. Początek wszystkich tras: Słupsk, kościół pw. NSJ; rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19:45.

Koniec zależy od wybory trasy: kościół pw. NSJ, Słupsk lub kościół pw. Najśw. Zbawiciela, Ustka.

1. Trasa bł. Stefana Wyszyńskiego - ku Bogu i bliźniemu (ze Słupska do Słupska) z kościoła pw. NSJ, Słupsk przez lasek północny wiedzie głównie drogami polnymi i ścieżkami leśnymi przez wioski mijamy kapliczki, krzyże oraz cmentarze w lesie, wracamy pętlą do kościoła pw. NSJ.

Przebieg: Słupsk - Jezierzyce - Grąsino - Rogawica - Kukowo - Wiklino - Bukowo - Dominek - Kępno - Karzcino - Niewierowo - Słupsk;

długość trasy - 46 km; suma podejść - 381 m

2. Trasa św. Jana Pawła II - po klifie do Zbawiciela (ze Słupska do Ustki)

Przebieg: kościół pw. NSJ, Słupsk - Niewierowo - Machowino - Wytowno - Machowinko - Dębina Poddąbie (klif) - Orzechowo - kościół pw. Najśw. Zbawiciela, Ustka

Długość trasy - 40 km, suma podejść - 340 m;

Informacje o trasie: trasa częściowo wiedzie przez klif, który może się obrywać; przeszkody: klif, skarpy, urwiska, piach (na klifie bezwzględnie włączona latarka)

3. Trasa bł. Jerzego Popiełuszki - po klifie do Zbawiciela (ze Słupska do Ustki)

Przebieg: kościół pw. NSJ, Słupsk - Machowino - Wytowno - Machowinko - Objazda - Rowy - Dębina Poddąbie(klif) - Orzechowo - kościół pw. Najśw. Zbawiciela, Ustka

Długość trasy - 50 km, suma podejść - 330 m

4. Trasa św. Maksymiliana Kolbego - po klifie do Zbawiciela (ze Słupska do Ustki)

Przebieg: kościół pw. NSJ, Słupsk - Siemianice - Jezierzyce - Bukówka - Wrzeście - Kępno - Dominek - Gąbino - Osieki - Rowy - Dębina, Poddąbie(klif) - Orzechowo - kościół pw. Najśw. Zbawiciela, Ustka

Długość trasy - 53 km; suma podejść - 345 m

5. Trasa św. Urszuli Ledóchowskiej - doliną Słupi (ze Słupska do Słupska ) z kościoła pw. NSJ wiedzie początkowo ulicą, później drogami polnymi i ścieżkami leśnymi przez wioski mijamy kościółki, cmentarz w lesie, wracamy pętlą do kościoła pw. NSJ. Ideą tej trasy są 2 strony rzeki Słupia.

Przebieg trasy: Słupsk - Kobylnica - Łosino - Zajączkowo - Kwakowo - Żelki - Żelkowo - Lubuń - Słupsk

Długość trasy - 40 km, suma podejść - 301 m

II Synod Diecezjalny