Strona głównaZ życia diecezji Konferencja naukowa - Świętość Kościoła na przykładzie historii Pomorza

Konferencja naukowa - Świętość Kościoła na przykładzie historii Pomorza

5 listopada w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pod hasłem „Świętość Kościoła na przykładzie historii Pomorza”.

W ramach konferencji zaplanowano wykłady dotyczące św. Ottona z Bambergu, a także dwóch innych postaci ważnych dla Kościoła na Pomorzu - św. Wojciecha i bł. Doroty z Mątów. Konferencja wpisała się w obchody zbliżającej się rocznicy 900-lecia pierwszej misji ewangelizacyjnej św. Ottona z Bambergu.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ

Organizatorem wydarzenia były Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie. Wystąpienia historyków i teologów transmitowała diecezjalna telewizja internetowa Dobre Media.