Około 1000 osób na pielgrzymce różańcowej w Skrzatuszu.

Strona głównaOkoło 1000 osób na pielgrzymce różańcowej w Skrzatuszu.

Około 1000 osób na pielgrzymce różańcowej w Skrzatuszu.

Pielgrzymka w sanktuarium diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyła się po raz 11. Z uczestnikami modlił się biskup senior Edward Dajczak.

Pielgrzymka rozpoczęła się wspólnym odmówieniem Różańca. Następnie konferencję wygłosił ks. Piotr Zieliński z Piły. Mszy św. pod skrzatuskim namiotem przewodniczył biskup senior Edward Dajczak.

Galeria zdjęć "Gościa Niedzielnego" - TUTAJ

Zachęcał osoby modlące się na Różańcu, aby pamiętały w swoich intencjach o sprawach diecezji. - Kochani ludzie modlitwy! - zwrócił się do zebranych. Także tym spotkaniem chcemy wpisać się w to, co dla diecezji w tym momencie jej historii jest najważniejsze. Po uroczystościach 50-lecia i zakończeniu synodu, chcemy te sprawy powierzyć naszej Pani Skrzatuskiej. Powierzamy Jej także dzieło trwającej peregrynacji, które już wydaje owoce - mówił biskup.

- Często mówimy o tym, że w kościołach jest mniej ludzi, że młodzi nie mogą odnaleźć do niego drogi. Wszystko to ma swoje źródło w jednym - w braku wiary - powiedział biskup, zwracając uwagę pielgrzymów właśnie na peregrynację kopii łaskami słynącej Piety Skrzatuskiej. Prosił o zaangażowanie w tę inicjatywę ewangelizacyjną, ukazując ją m.in. jako szansę wybudzenia wiary tych, którzy ją utracili.

Pielgrzymka zakończyła się nabożeństwem majowym.

Więcej w materiale "Gościa Niedzielnego" - TUTAJ

II Synod Diecezjalny