Trwa ładowanie...

Szukaj

Z życia diecezji

Strona głównaZ życia diecezji Poświęcenie dwóch nowych kościołów

Poświęcenie dwóch nowych kościołów

16 czerwca uroczyście poświęcone zostały: należący do parafii wojskowo-cywilnej kościół garnizonowy pw. św. Marcina w Koszalinie oraz kościół pw. św. Wojciecha we Włynkówku. 

Uroczystości w Koszalinie przewodniczył Biskup Ordynariatu Polowego Wiesław Lechowicz. Obecny był również biskup Zbigniew Zieliński, księża z dekanatu i związani z parafią, kapelani wojskowi, żołnierze Wojska Polskiego, przedstawiciele firm budujących kościół, parafianie.

Centralnym elementem zdobiącym wnętrze świątyni jest duża mozaika Jezusa Miłosiernego i do jej wymowy odnosił się w kazaniu bp Lechowicz, ukazując moc Bożego miłosierdzia.

– Cieszymy się, że ta świątynia powstała, ale już skończył się etap budowy kościoła materialnego, a rozpoczął się etap jeszcze ważniejszy: budowy Kościoła według zamysłu Pana Jezusa, budowy Kościoła, który jest wspólnotą ludzi kierujących się wiarą i miłością – powiedział biskup polowy.

– Kościół buduje się na poznaniu Jezusa, na uznaniu Boga w Jezusie. To podstawowy budulec wspólnoty Kościoła. Wszystko jest ważne w Kościele, nasza wspólnota, integracja, wszystko, ale najważniejsze jest to, że Kościół pozwala nam poznać Jezusa. A poznając Jezusa w jeszcze większym stopniu Go umiłować. Ta świątynia będzie wam w tym pomagać, już po przekroczeniu jej progu – wskazał bp Lachowicz na mozaikę i na ołtarz, który nazwał miejscem objawienia szczególnej miłości Boga – w ofierze Eucharystii.

Relacja Gościa Niedzielnego i FOTOGALERIA

Po blisko trzech dekadach od rozpoczęcia budowy, wierni wspólnoty w podsłupskim Włynkówku mogli ucieszyć się poświęceniem wzniesionej przez siebie świątyni parafialnej.

– Bezcenne są emocje i wspomnienia towarzyszące tym, którzy są od początku zaangażowani w budowę tej świątyni, w jej wzrastanie i tworzenie wszystkich otaczających ją inwestycji, domu parafialnego, wyposażenia wnętrza. Przywołanie tego wszystkiego jest ważne, bo przez te lata stanowiło szczególny wymiar waszej wiary, waszego zaangażowania. Konsekracja kościoła jest nie tylko efektem finalnym wysiłków, ale jeszcze bardziej uświadamia nam, że teraz rozpoczyna się, staje przed nami jako szczególne wyzwanie budowa wspólnoty – kościoła zbudowanego z żywych cegieł – mówił przewodniczący uroczystości bp Zbigniew Zieliński, podkreślając wielkie zaangażowanie wiernych, którzy włożyli wiele wysiłku w budowę i wyposażenie świątyni. 

Relacja Gościa Niedzielnego i FOTOGALERIA CZĘŚĆ 1, CZĘŚĆ 2, CZĘŚĆ 3