Strona głównaZ życia diecezji Pozytywna manifestacja przywiązania do wartości

Pozytywna manifestacja przywiązania do wartości

W siedzibie koszalińskiego Domu Samotnej Matki odbyła się konferencja prasowa dotycząca Marszów dla Życia i Rodziny. Uczestniczył w niej biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Włodarczyk.

Na konferencji obecni byli także: Piotr Jedliński – prezydent Koszalina, Miłosz Janczewski – przedstawiciel Rycerzy Kolumba, którzy współorganizują wydarzenie, radny miejski oraz s. Danuta Gobosz ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, reprezentująca Dom Samotnej Matki.

Biskup i prezydent podkreślali pozytywny wymiar manifestacji: – Chcemy pokazać, z radością w sercu i na ustach, jak wielką wartość ma dla nas rodzina, która jest podstawową komórką społeczną i tworzy najlepszy klimat do wychowania człowieka – mówił biskup.

– Marsz jest doskonałą okazją, żeby pokazać się na ulicach miasta z całą rodziną – zachęcał prezydent, zaznaczając, że świętowanie nie może przesłaniać codziennej troski o rodzinę przez konkretne projekty pomagające w jej funkcjonowaniu, co jest też zadaniem samorządu.

Relacja Gościa Niedzielnego z konferencji TUTAJ

W Koszalinie Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 4 czerwca. Rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego o godz. 10.30. Eucharystii przewodniczyć będzie bp Krzysztof Włodarczyk. Po Eucharystii planowane jest wyjście marszu i przejście na Rynek Staromiejski.

W Pile Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się Mszą św. 28 maja o godz. 11.30 w kościele pw. św. Antoniego. Eucharystii przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Edward Dajczak. Wyjście marszu po Mszy św., a zakończenie na pl. Zwycięstwa, przy figurze św. Jana Pawła II.

W Słupsku Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie 11 czerwca. Rozpocznie się Mszą św. o 13.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego, a po niej planowane jest wyjście marszu.

W Szczecinku Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 18 czerwca. Wyjście o godz. 17 z kościoła pw. Ducha Świętego i przejście do kościoła Mariackiego. Tam odbywać się będzie festyn parafialny.