Strona głównaZ życia diecezji Przewodniczący Episkopatu złożył życzenia bp. Zielińskiemu

Przewodniczący Episkopatu złożył życzenia bp. Zielińskiemu

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wysłał list do bp. Zbigniewa Zielińskiego, którego Ojciec Święty Franciszek mianował nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim.

Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Biskupie,

z radością przyjąłem dzisiejszy Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z informacją o mianowaniu Waszej Ekscelencji biskupem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym złożyć jak najserdeczniejsze życzenia z tej okazji oraz zapewnić o modlitwie Kościoła w Polsce w intencji Księdza Biskupa.

Ufam, że doświadczenie zdobyte w czasie pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji gdańskiej, a później koadiutora diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła, którego pasterzem został Ksiądz Biskup ustanowiony.

Pani Jasnogórskiej, Królowej Polski życie i posługę Księdza Biskupa zawierzam.

Z wyrazami szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie,

Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański