Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia Teologia dla każdego! Propozycje studiów na rok 2024/2025

Teologia dla każdego! Propozycje studiów na rok 2024/2025

Zachęcamy do skorzystania z oferty studiów teologicznych, które mogą stać się inspiracją zarówno do podjęcia misji nauczyciela religii jak i pogłębienia własnej formacji. Instytut Studiów Wyższych wraz Wydziałem Teologicznym US przygotował ciekawą ofertę na kolejny rok akademicki.

Nowością na rynku studiów teologicznych jest propozycja pod nazwą "Soboty z teologią". Projekt rusza w październiku i jest adresowany do każdego, kto chciałby w niezobowiązujący sposób poznawać tę dziedzinę wiedzy.

W tej formie studiowania mogą wziąć udział osoby, które już uczyły się teologii, albo zupełnie nie miały jeszcze takiej możliwości, ale szukają czegoś więcej w swoim życiu wiary.

Zjazdy odbywają się w jedną sobotę miesiąca w godzinach od 9.30 do 13.00 w Koszalinie oraz w Słupsku.

- Jest to propozycja, która ma charakter pozaakademicki. Skierowana jest do każdego, kto chce pogłębić intelektualnie swoją wiarę – wyjaśnia ks. dr Remigiusz Szauer, dyrektor ISW.

Na dzisiaj koszt jednego semestru wynosi 400 złotych. Jednak może on być mniejszy, jeśli zgłosi się odpowiednio więcej osób.

Więcej o tej propozycji TUTAJ

Kolejną nowością są Studia Podyplomowe z Kierownictwa Duchowego. Są to studia płatne, jednoroczne. Zjazdy odbywają się w soboty, a koszt za jeden semestr to 1300 złotych.

- Studia te mają pogłębić wiedzę z zakresu kierownictwa duchowego oraz poszerzyć kompetencje tych, którzy pełnią taką posługę. Są one jednak skierowane także do osób, które chcą po prostu dowiedzieć się więcej o duchowości. Nie dają one bowiem żadnego certyfikatu kierownika duchowego, ale służą właśnie poszerzeniu wiedzy na temat tego zagadnienia. Stąd w programie znajdą się przedmioty z zakresu m.in. duchowości, biblistyki, psychologii i psychoterapii – mówi ks. dr Remigiusz Szauer, dyrektor ISW.

Więcej o tej propozycji TUTAJ

Pozostałe propozycje są już szeroko znane. Chodzi o 5-letnie studia magisterskie oraz 2-letnie studia podyplomowe o specjalności katechetycznej dla nauczycieli oraz bez tego profilu dla duchownych i świeckich.

Zobacz plakat dotyczący tych propozycji z datami rekrutacji TUTAJ

Więcej na temat studiowania na stronie internetowej Instytutu Studiów Wyższych TUTAJ