Strona głównaZ życia diecezji Zakończenie kolejnej edycji Diecezjalnego Studium Formacyjnego

Zakończenie kolejnej edycji Diecezjalnego Studium Formacyjnego

Po ukończeniu programu w ramach Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich 29 osób przyjęło z rąk bp. Zbigniewa Zielińskiego błogosławieństwo do różnych posług w Kościele.

Diecezja wzbogaciła się o 11 nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej, 6 animatorów katechezy parafialnej i 12 lektorów.

Msza św. odbyła się 29 kwietnia w kaplicy koszalińskiego CEF. Bp Zbigniew Zieliński zwrócił uwagę absolwentów studium na konieczność wychodzenia z otrzymanymi przez nich funkcjami i posługami na peryferia współczesnego świata, aby nie ograniczać się tylko do samego Kościoła.

- Miarą kondycji Kościoła jest bowiem nie tylko to, na ile dobrze sprawuje on posługę sakramentalną, ewangelizacyjną, czy katechetyczną we wnętrzu świątyń, ale także to, na ile potrafi potraktować jako wyzwanie to, co dzieje się poza nim. Chodzi o to, aby wyjść do szkół, uczelni, urzędów, zakładów pracy, gdzie wciąż jest wielu ludzi, którzy jeszcze nie usłyszeli o Panu Bogu. Także do takich ludzi jesteście posłani - powiedział biskup.

Relacja Gościa Niedzielnego / Fotogaleria Gościa Niedzielnego

Posłuchaj relacji z dzisiejszej uroczystości: /files/media/pliki/30.04 DSF 2023 obrazek CEF.mp3

Każdorazowa edycja Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich odbywa się w ramach trzech weekendowych zjazdów, podczas których kandydaci do posług uczestniczą w wykładach z różnych dziedzin teologii, a także z komunikacji. Kolejna edycja studium ruszy jesienią.