Strona głównaZ życia diecezji Zmiany personalne księży

Zmiany personalne księży

Biskup diecezjalny 6 czerwca wręczył księżom dekrety mianujące ich na proboszczów, wikariuszy lub na inne funkcje. W sumie w tym roku w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zaplanowano ponad 30 zmian personalnych.

Dekrety zainteresowani księża odebrali osobiście z rąk biskupa Zbigniewa Zielińskiego w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.

Wręczenie dokumentów zostało poprzedzone modlitwą i krótkim słowem biskupa. Następnie odbyło się także spotkanie przy kawie.

Powody zmian personalnych są różne. Niektóre znich są przenosinami rutynowymi, inne podyktowane są przejściem księży na emeryturę, w jednym przypadku kapłan zostaje zwolniony z obowiązków, aby podjąć opiekę nad chorym ojcem, inny udaje się do pracy misyjnej do Boliwii. Swoje docelowe parafie poznali także neoprezbiterzy.

Publikujemy listę zmian, które wchodzą w życie z końcem sierpnia.

Plik do pobrania TUTAJ

Zdjęcia: ks. Wojciech Parfianowicz