Strona głównaZ życia diecezji Diecezja ma nowego kapłana

Diecezja ma nowego kapłana

W kościele pw. św. Ignacego Loyoli w Koszalinie, bp Edward Dajczak udzielił święceń prezbiteratu.

W tym roku święcenia przyjął tylko jeden kandydat - ks. Przemysław Głowacki, który pochodzi z Koszalina z parafii pw. św. Ignacego Loyoli. Mszę św. w kościele pw. św. Ignacego koncelebrowało z biskupem diecezjalnym około 50 prezbiterów i dwóch biskupów seniorów (bp Paweł Cieślik i bp Tadeusz Werno).

Choć diecezja od dłuższego czasu boryka się ze spadkiem liczby powołań, święcenia tylko jednego prezbitera są także skutkiem zmiany w systemie formacji. Kilka lat temu wprowadzono tzw. rok propedeutyczny, poprzedzający zasadniczą formację w seminarium, co spowodowało rocznikową lukę.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ

Fotogaleria Gościa Niedzielnego TUTAJ