Wydział Duszpasterski

Intencje dla Żywego Różańca

Statut Żywego Różańca stanowi: "W łączności z całym Kościołem Żywy Różaniec podejmuje jako główną intencję swoich modlitw intencje polecane przez papieża dla Apostolstwa Modlitwy, czyli Papieską Intencję Ogólną i Papieską Intencję Misyjną, oraz chętnie przyjmuje specjalne intencje polecane przez biskupa miejsca"(§2, p.5).

Intencje diecezjalne są ogłaszane przez Biskupa w czasie majowej pielgrzymki Żywego Różańca do Skrzatusza, stąd ich poniższy układ od czerwca do maja roku następnego.

INTENCJE PAPIESKIE DLA ŻYWEGO RÓŻAŃCA 2020/2021

Czerwiec 2020
Módlmy się, aby ci, którzy cierpią odnaleźli drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.

Módlmy się, aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada.

Sierpień
Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz ich rodziny.

Wrzesień
Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

Październik
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Listopad
Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.

Grudzień
Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

Styczeń 2021
Aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich.

Luty
Za kobiety, które są ofiarami przemocy, aby społeczeństwo brało je w obronę, otaczało troską i wspierało w cierpieniach.

Marzec
Abyśmy głęboko przeżyli sakrament pojednania, tak by na nowo odczuć nieskończone miłosierdzie Boże.

Kwiecień
Za tych, którzy ryzykują życie, walcząc o podstawowe prawa ludzi w systemach totalitarnych, reżimach autorytarnych, a także w demokracjach znajdujących się w kryzysie.

Maj
Aby finansiści współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i ochrony obywateli przed niebezpieczeństwami.

INTENCJE DIECEZJALNE DLA ŻYWEGO RÓŻAŃCA 2020/2021

Czerwiec 2020
Aby Pan błogosławił rolnikom naszej diecezji i uchronił nas od suszy.

Aby Pan błogosławił wypoczywającym, pielgrzymującym i odprawiającym rekolekcje.

Sierpień
Aby Pan błogosławił pracodawców i pracowników oraz zachował ich przed utratą pracy

Wrzesień
Aby Pan błogosławił pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Skrzatuskiej.

Październik
Aby Pan błogosławił wspierających dzieło misyjne Kościoła.

Listopad
Aby Pan błogosławił wszystkich, którzy leczą i pielęgnują chorych oraz dał zdrowie chorym.

Grudzień
Aby Pan błogosławił małżonkom i rodzinom.

Styczeń 2021
Aby Pan błogosławił wszystkich wsłuchujących się w głos Ducha Świętego w czasie trwającego synodu diecezjalnego.

Luty
Aby Pan błogosławił biskupów i księży naszej diecezji.

Marzec
Aby Pan błogosławił młodych i pozwolił im żyć pełnią wiary.

Kwiecień
Aby Pan błogosławił wspólnotę Żywego Różańca w naszej diecezji.

Maj
Aby Pan błogosławił powołanych do kapłaństwa w naszej diecezji.