Wydział Duszpasterski

Strona głównaWydział Duszpasterski "Każdy dzień z Biblią"

"Każdy dzień z Biblią"

Jest to nowa inicjatywa, która stanowi owoc tegorocznego 9. Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego i wpisuje się w trwający II Synod Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Polega ona na codziennym czytaniu kolejnych fragmentów Pisma Świętego. Czytanie słowa Bożego rozpocznie się od Nowego Testamentu i zaplanowane jest na okres od 7 maja 2017 roku do 29 kwietnia 2018 roku. Oczywiście, w razie potrzeby terminy te można nieznacznie przesuwać, ale tak, aby przeczytać cały Nowy Testament. Na kolejnych etapach będzie czytany Stary Testament.

Autorami inicjatywy są: Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wraz z Katolickim Stowarzyszeniem “Civitas Christiana”.

Poniżej umieszczamy rozpisaną na poszczególne dni lekturę Nowego Testamentu do dowolnego wykorzystania indywidualnego lub w jakiejkolwiek przestrzeni duszpasterskiej, zwłaszcza parafialnej.

Plik można pobrać w formacie DOC oraz PDF

ks. mgr lic. Łukasz Gąsiorowski