Duszpasterstwo Rodzin

Utrata dziecka

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej pogrzeby dzieci utraconych, czyli zmarłych przed urodzeniem, odbywają się regularnie w Koszalinie, Słupsku, Pile, Szczecinku i w Wałczu. Obchody Dnia Dziecka Utraconego odbywają się m.in. w Sławnie, Darłowie, Kołobrzegu, Redle k. Połczyna - Zdroju, w Czaplinku.

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem, w którym opisane są kroki, które rodzice po stracie dziecka powinni podjąć, aby pochować swoje dziecko zmarłe przed urodzeniem. Poradnik można pobrać TUTAJ

Ważna informacja dla rodziców po stracie dziecka (w wyniku choroby, poronienia, wypadku, samobójstwa):

W Koszalinie Msza św. w tej intencji rodziców po stracie dziecka i dzieci utraconych sprawowana jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 w katedrze, a w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00.

W Szczecinku Msza św. w tej intencji sprawowana jest w kościele pw. NNMP w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18.00.

W Pile Msza św. w tej intencji sprawowana jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 12.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP.

W Słupsku Msza św. w tej intencji sprawowana jest w kościele pw. NMP Królowej Różańca Świętego w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 19.00, a w Darłowie w każdą drugą środę miesiąca w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

W Kołobrzegu Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka i w intencji tych dzieci w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (mały kościół nad rzeką).

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbywają się rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka. Organizowane są w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu k. Piły przez Wydział Duszpasterski Kurii Biskupiej.

Najbliższy termin rekolekcji to 13-15 marca 2020 roku. Kolejna tura rekolekcji w październiku 2020 roku. Informacje o zgłoszeniach dostępne będą na stronie diecezji w zakładce - zaproszenia.