2015

1.03.2015 - Odczytanie w kościołach i kaplicach diecezji Listu pasterskiego biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka na Wielki Post 2015 roku z informacją o pragnieniu zwołania synodu diecezjalnego.

24.06.2015 - Spotkanie na temat synodu diecezjalnego z udziałem ks. Grzegorza Strzelczyka, sekretarza II Synodu Archidiecezji Katowickiej w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. więcej

13.09.2015 - Odczytanie w kościołach i kaplicach diecezji Listu pasterskiego biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka przed pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu z ogłoszeniem rozpoczęcia przygotowania do synodu.

22.10.2015 - Konferencja ks. Wojciecha Wójtowicza pt. Synod - znaczy "idziemy razem" dla przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń w ramach obchodów 10-lecia Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie. więcej

16.11.2015 - Konferencja p. Magdaleny Jóźwik, referentki w sekretariacie II Synodu Archidiecezji Katowickiej pt. Synod diecezjalny a rzeczywistość parafialna podczas spotkania pastoralnego dla księży proboszczów w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

5.12.2015 - Spotkanie presynodalne dla przedstawicieli parafii z dekanatów Koszalin, Mielno i części dekanatu Bobolice w szkole katolickiej w Parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie prowadzone przez bp. Edwarda Dajczaka. więcej

5.12.2015 - Spotkanie presynodalne dla przedstawicieli parafii z dekanatów Darłowo i Sławno w Parafii pw. świętych Piotra i Pawła w Sławsku prowadzone przez ks. Wojciecha Wójtowicza.

5.12.2015 - Spotkanie presynodalne dla przedstawicieli parafii z dekanatów Polanów i Miastko w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Polanowie prowadzone przez ks. Krzysztofa Włodarczyka.

12.12.2015 - Spotkanie presynodalne dla przedstawicieli parafii z dekanatów Kołobrzeg i Gościno w Parafii pw. św. Michała Archanioła w Kołobrzegu-Podczelu prowadzone przez ks. Pawła Wojtalewicza.

12.12.2015 - Spotkanie presynodalne dla przedstawicieli parafii z dekanatów Połczyn-Zdrój i Świdwin w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świdwinie prowadzone przez ks. Piotra Skibę.

12.12.2015 - Spotkanie presynodalne dla przedstawicieli parafii z dekanatów Szczecinek, Czarne, Barwice i części dekanatu Bobolice w Parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku prowadzone przez ks. Andrzeja Zaniewskiego.