Inspiracją do powołania DKSu były między innymi słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Wiara wymaga dostosowania do nowoczesnych i zgodnych z rozwojem świata form przekazu”. Wezwanie to stało się motywacją do wykorzystywania w posłudze Diakonii wszelkich dostępnych współcześnie środków masowego przekazu, takich jak Internet, radio, telewizja, czy publikacje prasowe. Zgodnie z nim Diakonia pragnie nieść Dobrą Nowinę i przyczyniać się do budowania jedności w Kościele w duchu postępu w dziedzinie szeroko pojętej komunikacji.

Odpowiedzialny:

ks. Wojciech Borkowski