Wydział Katechetyczny

Katecheza parafialna

Formacja animatorów

Zachęcamy do formowania animatorów katechezy parafialnej. Kandydaci zobligowani są do uczestnictwa w trzech spotkaniach weekendowych w ramach Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich(w CEF-ie w Koszalinie), po których stają się animatorami katechezy parafialnej. Więcej informacji w dziale poświęconym funkcjonowaniu Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich.

Pomoce służące przygotowaniu do bierzmowania

W Wydziale Katechetycznym są do nabycia pomoce w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania z serii „Życie Boże” – zalecane do wykorzystywania w naszej diecezji. W skład pakietu wchodzą: podręcznik do prowadzenia spotkań parafialnych i celebracji, podręcznik dla animatora do prowadzenia spotkań w grupach oraz „Niezbędnik” dla kandydatów do bierzmowania. Zwracamy szczególną uwagę właśnie na „Niezbędnik”, który może stać się cenną pomocą dla kandydatów w osobistym przygotowaniu się do sakramentu bierzmowania oraz do pogłębienia i przygotowania się do spotkań grupowych i parafialnych.

Do wykorzystania w katechezie parafialnej polecamy następujące pomoce:

Pomoce formacyjne Eucharystycznego Ruchu Młodych opisane i dostępne TUTAJ

materiały formacyjne Ruchu Światło-Życie (Oaza Dzieci Bożych) dostępne TUTAJ

Życie Boże, Księgarnia św. Antoniego.

Szkoły ponadgimnazjalne

Drogi i ścieżki powołania, WAM, Kraków 2005