Duszpasterstwo Rodzin

Dla doradców

Od października 2021 roku będzie kontynuowany kurs Nauczyciela NPR. Zajęcia będą odbywały się przy parafii pw. Świętej Rodziny w Słupsku.

Uczestnicy, po ukończeniu Studium II stopnia, otrzymają dyplom wydany przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, uprawniający do samodzielnego organizowania i prowadzenia kursów w zakresie NPR. Szkolenie trwać będzie przez 3 miesiące.

Informacje i zapisy u diecezjalnej doradczyni życia rodzinnego Barbary Kwiatosz-Kalinowskiej, tel. 693 056 869, bkwiatosz-kalinowska@wp.pl lub u p. Ewy Polańskiej - 797 483 334, ewapl110@wp.pl

Informacje o Studium nad Rodziną:

Celem studium jest wyposażenie przyszłych doradców w wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu szeroko rozumianego przygotowania do życia w rodzinie i małżeństwie. Efektem końcowym jest nadanie uprawnienia do prowadzenia poradni rodzinnej przy parafii, przygotowywania młodzieży do małżeństwa na kursach przedmałżeńskich oraz narzeczonych na naukach przedślubnych.

Studium nie obliguje do ubiegania się o misję kanoniczną doradcy życia rodzinnego. Zdobytą wiedzę można wykorzystać do pracy formacyjnej z rodzinami, do edukacji dzieci i młodzieży oraz w życiu małżeńskim i rodzinnym.

Specyfika studium zakłada korelację treści z różnych dyscyplin wiedzy, miedzy innymi : antropologii, etyki, psychologii, pedagogiki, socjologii, biologii, seksuologii oraz NPR. Zajęcia prowadzą wykładowcy- specjaliści danej dziedziny. Oprócz przygotowania merytorycznego, studium umożliwia zdobycie umiejętności prowadzenia zajęć metodami aktywizującymi. Łącznie program obejmuje 210 godzin wykładów i zajęć praktycznych.

I stopień ukończenia Studium wiąże się z otrzymaniem misji kanonicznej,

II stopień kończy się otrzymaniem dyplomu nauczyciela NPR (dyplom wydaje Instytut Matki i Dziecka w Warszawie).