Zagadnienia

1. Formacja ludu Bożego do świadectwa caritas – czynnej miłości miłosiernej; wzorce, źródła duchowości miłosierdzia, udane projekty w historii diecezji, kontynuacja dzieł formacyjnych, projektowanie nowych.

2. Troska o potrzebujących wsparcia: bezdomni, wykluczeni, domy dziecka, szpitale, hospicja, ośrodki wychowawcze, seniorzy z parafii.

3. Organizacja działalności charytatywnej w diecezji i w parafiach (Caritas diecezjalna, Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas, fundacje charytatywne, inne).

4. Poszukiwanie nowych obszarów ze znajdującymi się w nich osobami wykluczonymi ze wspólnoty ludzkiej i chrześcijańskiej.

5. Współpraca w dziedzinie charytatywnej z innymi, pozakościelnymi organizacjami charytatywnymi.

6. Poszukiwanie form wsparcia materialnego i finansowania działalności charytatywnej.

7. Wolontariat dzieci, młodzieży, dorosłych: informacja, formacja, organizacja.

8. Obecność działalności charytatywnej w świecie, informacja, komunikacja społeczna, Internet, mass media.