Wydział Katechetyczny

Strona głównaWydział Katechetyczny Formacja kandydatów na animatorów katechezy parafialnej

Formacja kandydatów na animatorów katechezy parafialnej

Zachęcamy Księży Proboszczów do formowania animatorów katechezy parafialnej. Kandydaci zobligowani są do uczestnictwa w trzech spotkaniach weekendowych w ramach Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich (w CEF-ie w Koszalinie), po których stają się animatorami katechezy parafialnej. Kandydat do roli animatora katechezy parafialnej musi spełniać następujące kryteria: jest po przyjęciu sakramentu bierzmowania, jest przynajmniej uczennicą/uczniem szkoły ponadpodstawowej/ponadgimnazjalnej, jest zaangażowany w funkcjonowanie wspólnoty parafialnej. Kandydaci niepełnoletni zobligowani są do wypełnienia i przywiezienia ze sobą zgody rodziców na uczestnictwo  w formacji.

Kandydatów, za pomocą specjalnego formularza, zgłaszają do 9 listopada 2019 roku wyłącznie Księża Proboszczowie. Koszt formacji, który ponosi parafia zgłaszająca kandydata, wynosi 400 zł. Opłata może być dokonana jednorazowo podczas pierwszej sesji lub w ratach (140 zł, 130 zł, 130 zł). Pozostałe koszty zostaną sfinansowane z funduszy diecezjalnych.

Terminy spotkań w roku szkolnym 2019/2020:

15-17 listopada 2019 roku,
6-8 marca 2020 roku,