Wydział Katechetyczny

Strona głównaWydział Katechetyczny Formacja kandydatów na animatorów katechezy parafialnej

Formacja kandydatów na animatorów katechezy parafialnej

Zachęcamy Księży Proboszczów do formowania animatorów katechezy parafialnej. Kandydaci zobligowani są do uczestnictwa w trzech spotkaniach weekendowych w ramach Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich (w CEF-ie w Koszalinie), po których stają się animatorami katechezy parafialnej. Kandydat do roli animatora katechezy parafialnej musi spełniać następujące kryteria: jest po przyjęciu sakramentu bierzmowania, jest przynajmniej uczennicą/uczniem szkoły ponadpodstawowej/ponadgimnazjalnej, jest zaangażowany w funkcjonowanie wspólnoty parafialnej. Kandydaci niepełnoletni zobligowani są do wypełnienia i przywiezienia ze sobą zgody rodziców na uczestnictwo  w formacji.

Kandydatów, za pomocą specjalnego formularza, zgłaszają do 31 października 2020 roku wyłącznie Księża Proboszczowie. Koszt formacji, który ponosi parafia zgłaszająca kandydata, wynosi ... zł. Opłata może być dokonana jednorazowo podczas pierwszej sesji lub w ratach (... zł, ... zł, ... zł). Pozostałe koszty zostaną sfinansowane z funduszy diecezjalnych.

Terminy spotkań w roku 2020/2021:

6-8 listopada 2020 roku,
5-7 marca 2021 roku,