Wydział Katechetyczny

Strona głównaWydział Katechetyczny Formacja kandydatów na animatorów katechezy parafialnej

Formacja kandydatów na animatorów katechezy parafialnej

Zachęcamy Księży Proboszczów do formowania animatorów katechezy parafialnej. Kandydaci zobligowani są do uczestnictwa w trzech spotkaniach weekendowych w ramach Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich, po których stają się animatorami katechezy parafialnej. Kandydat do roli animatora katechezy parafialnej musi spełniać następujące kryteria: jest po przyjęciu sakramentu bierzmowania, jest przynajmniej uczennicą/uczniem szkoły ponadpodstawowej, jest zaangażowany w funkcjonowanie wspólnoty parafialnej. Kandydaci niepełnoletni zobligowani są do wypełnienia i przywiezienia ze sobą pisemnej zgody rodziców na uczestnictwo w formacji.

Kandydatów, za pomocą specjalnego formularza, zgłaszają do 31 października 2023 roku wyłącznie Księża Proboszczowie. Koszt formacji, który ponosi parafia zgłaszająca kandydata, wynosi 700 zł. Opłata może być dokonana jednorazowo podczas pierwszej sesji lub w ratach (300 zł, 200 zł, 200 zł). Pozostałe koszty zostaną sfinansowane z funduszy diecezjalnych.

Terminy spotkań w roku 2023/2024:

1) 24-26 listopada 2023 roku,
2) 15-17 marca 2024 roku,
3) 26-27 kwietnia 2024 roku.

Więcej o Diecezjalnym Studium Formacyjnym dla Świeckich