Wydział Katechetyczny

Strona głównaWydział Katechetyczny Formacja kandydatów na animatorów katechezy parafialnej

Formacja kandydatów na animatorów katechezy parafialnej

Zachęcamy Księży Proboszczów do formowania animatorów katechezy parafialnej. Kandydaci zobligowani są do uczestnictwa w trzech spotkaniach weekendowych w ramach Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich (w CEF-ie w Koszalinie), po których stają się animatorami katechezy parafialnej. Kadydat do roli animatora katechezy parafialnej musi spełniać następujące kryteria: jest po przyjęciu sakramentu bierzmowania, jest uczennicą/uczniem szkoły ponadgimnazjalnej (bądz jest starszy), jest zaangażowany w funkcjonowanie wspólnoty parafialnej. Kandydaci niepełnoletni zobligowani są do wypełnienia i przywiezienia ze sobą zgód rodziców na uczestnictwo  w formacji. Kandydatów zgłaszamy za pomocą dołączonego poniżej formularza.

Terminy spotkań w roku szkolnym 2016/17:

18-20 listopada 2016; 3-5 marca 2017; 19-21 maja 2017.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ

Zgoda rodziców (w przypadku kandydatów niepełnoletnich) do pobrania TUTAJ