Wydział Duszpasterski

Strona głównaWydział Duszpasterski Diecezjalne Studium Formacyjne dla Świeckich

Diecezjalne Studium Formacyjne dla Świeckich

W roku 2017/2018 odbędzie się kolejny cykl Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich (DSFŚ), w ramach którego przygotowywani są nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, animatorzy katechezy parafialnej i lektorzy.

Kandydaci do tych funkcji zobowiązani są do udziału w trzech spotkaniach, które odbędą się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie w następujących terminach:

• 17-19 listopada 2017 roku,
  • 2-4 marca 2018 roku,
  • 11-13 maja 2018 roku.

Kandydatów zgłaszają do dnia 10 listopada 2017 roku wyłącznie Księża Proboszczowie, zgodnie z podanymi niżej zasadami. Koszty formacji w wysokości 400 zł ponosi parafia zgłaszająca kandydata. Opłata może być wniesiona jednorazowo podczas pierwszego spotkania lub w ratach podczas trzech spotkań: 160 zł, 120 zł, 120 zł.

Nadzwyczajni szafarze Komunii świętej

Kandydaci powinni mieć ukończone 35 lat i przynajmniej wykształcenie średnie, posiadać nienaganną opinię w swoim środowisku (parafia, miejsce pracy, sąsiedztwo) i – w przypadku mężczyzn żonatych – zgodę żony.

Zgłoszenia należy kierować do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej za pomocą specjalnego formularza.

Odpowiedzialnym za nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej jest ks. Łukasz Gąsiorowski: luk.gas@gmail.com.

Animatorzy katechezy parafialnej

Kandydatki i kandydaci powinni być przynajmniej uczniami szkoły średniej i po przyjęciu sakramentu bierzmowania. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców na podjęcie formacji.

Zgłoszenia należy kierować do Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej za pomocą specjalnego formularza.

Odpowiedzialnym za formację animatorów katechezy parafialnej jest ks. dr Radosław Mazur: katecheza@koszalin.opoka.org.pl.

Lektorzy

Kandydatki i kandydaci powinni mieć ukończone 21 lat i przynajmniej wykształcenie ponadgimnazjalne.

Zgłoszenia należy kierować do Diecezjalnej Szkoły Lektora (ul. Seminaryjna 2A, 75-817 Koszalin) za pomocą specjalnego formularza.

Odpowiedzialnym za formację lektorów jest ks. dr Tomasz Tomaszewski: biblista@op.pl.

ks. mgr lic. Łukasz Gąsiorowski
e-mail: luk.gas@gmail.com