Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Idea utworzenia Fundacji jako organizacji, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury, narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r.

Organizacją kierują: Rada składająca się z dziesięciu osób raz Zarząd liczący czterech członków. Na czele Rady stoi ks. kard. Kazimierz Nycz, a przewodniczącym Zarządu jest ks. Dariusz Kowalczyk. Siedziba Fundacji znajduje się w Warszawie w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Nadzór państwowy nad działalnością Fundacji sprawuje minister właściwy do spraw oświaty oraz szkolnictwa wyższego oraz – niezależnie od nadzoru państwowego – Konferencja Episkopatu Polski, jako Fundator.

Fundacja działa na podstawie Ustawy z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach, Ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej oraz postanowień statutu, a także jako osoba prawna posiadająca status organizacji pożytku publicznego , na mocy Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

W ciągu szesnastu lat swojej działalności Fundacja objęła opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski zgodnie z wezwaniem Ojca Świętego do „nowej wyobraźni miłosierdzia”. 2300 stypendystów niemalże z każdego zakątka Polski tworzy niezwykły pomnik, budowany przez Polaków wdzięcznych św. Janowi Pawłowi II.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od 17 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W tym roku obejmiemy pomocą ponad 2000 osób z 40 diecezji Polski.

Kryteria przyznawania stypendiów przez FDNT:

1) Miejsce zamieszkania w miejscowości do 20 tys. mieszkańców.
2) Średnia ocen nie niższa niż 4,8 w gimnazjum i 4,5 w szkole średniej.
3) Średni dochód miesięczny (brutto) na jedną osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 1400,00 zł.

Jak uzyskać stypendium?

Krok 1. Wypełnioną kartę informacyjną kandydata należy wysłać do koordynatora diecezjalnego na adres:
CEF Koszalin
ks. Paweł Wojtalewicz
ul. Seminaryjna 2A
75-817 KOSZALIN

Krok 2. Fundacja na podstawie karty informacyjnej kandydata tworzy na swoim portalu konto. Kandydat po otrzymaniu e-mailem niezbędnych informacji powinien zalogować się na portalu internetowym www.stypendysta.pl i wypełnić kompletnie internetowy wniosek o stypendium, a następnie wydrukować i wraz z załącznikami wysłać do koordynatora diecezjalnego (adres jak wyżej).

Krok 3. Zarząd Fundacji po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przyznaje odpowiednie pakiety stypendialne (naukowe i socjalne).

Wszystkie niezbędne informacje o stypendiach uzyskasz na stronie Fundacji, klikając TUTAJ

Ks. Paweł Wojtalewicz o tym, kto może starać się o stypendium

/files/media/pliki/8.07 Paweł Wojtalewicz FDNT kto.mp3

Ks. Wojtalewicz: Otaczamy stypendystów także pomocą formacyjną