Kurs pastoralno-liturgiczny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego

Wydział Duszpasterski organizuje kurs pastoralno-liturgiczny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego.

Obowiązujące przepisy liturgiczne Kościoła katolickiego wymagają ukończenia takiego kursu przez osoby (fotografów i operatorów kamer), które pragną dokumentować celebracje liturgiczne. Kurs nie ma charakteru warsztatów fotograficznych. Jego celem jest zwrócenie uwagi fotografów i kamerzystów na wyjątkowy charakter przestrzeni liturgicznej, aby wykonując swoją pracę, mogli ją w odpowiedni sposób potraktować. Wiedza zdobyta podczas kursu jest konieczna zarówno dla lepszego komfortu pracy samych fotografów i kamerzystów, jak i dla zapewnienia należytej powagi i intymności sprawowanego obrzędu liturgicznego.

Licencja potwierdzająca ukończenie kursu jest ważna bezterminowo i można się nią posługiwać również poza granicami Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

W kursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, także osoby spoza Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Termin najbliższej edycji kursu: 19 kwietnia 2024 roku

Czas trwania kursu: początek o godzinie 19.00

Miejsce: kurs odbędzie się zdalnie

Istotne informacje: Osoby, które chcą wziąć udział w kursie, powinny przesłać swoje zdjęcie do wydawanej przez kurię licencji oraz rekomendację Księdza Proboszcza parafii zamieszkania.

Koszt kursu: 200 złotych.

Zgłoszenia: Zainteresowani mogą zgłaszać się do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Koszalinie - duszpasterski.koszalin@gmail.com

Uczestnicy podpisują zgodę na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych przez Wydział Duszpasterski Kurii Biskupiej Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Kursy liturgiczne dla fotooperatorów odbywają się dwa razy w roku – wiosną (kwiecień/maj) i jesienią (listopad/grudzień). Ich terminy są ogłaszane minimum 2 miesiące wcześniej na portalach informacyjnych Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Można jednak szukać dodatkowych terminów, w których organizowane są kursy. Dodatkowe terminy proponowane są wtedy, kiedy zgłaszane jest zapotrzebowanie na tego typu kurs ze strony fotografów i operatorów kamer.

Pozostałe informacje do uzyskania w Wydziale Duszpasterskim - duszpasterski.koszalin@gmail.com