Prace komisji

Pierwsze posiedzenie Komisji ds. administracyjnych

31 marca 2017 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji ds. administracyjnych. Każdy z jej członków przedstawił zakres tematów, które, jego zdaniem, powinny być przedmiotem prac komisji. Są to m.in. potrzeba stworzenia vademecum proboszcza dotyczącego administrowania parafią w relacjach z instytucjami państwowymi i samorządowymi (np. umowy o pracę, zarządzanie cmentarzami), zmiana granic dekanatów, postulat powołania na szczeblu diecezjalnym zespołu fachowców do spraw administracyjnych (prowadzenie zajęć tematycznych dla kleryków i wykładów dla proboszczów, doradztwo), ujednolicenie wzorów dokumentów w kancelariach parafialnych.

Drugie posiedzenie Komisji ds. administracyjnych

16 grudnia 2017 roku odbyło się drugie posiedzenie Komisji ds. administracyjnych. W jego pierwszej części wziął udział ks. Tomasz Tomaszewski – sekretarz Komisji głównej, który scharakteryzował dotychczasowe prace synodalne i nakreślił ich dalsze perspektywy. Druga część obrad została w całości poświęcona zredagowaniu pytań, które komisja zamierza przesłać do księży i parafialnych zespołów synodalnych w celu zdiagnozowania sytuacji administracyjno-prawnej w diecezji w odniesieniu do zagadnień, które zostały jej przydzielone przez Komisję główną.

Trzecie posiedzenie Komisji ds. administracyjnych

30 marca 2019 roku odbyło się trzecie posiedzenie Komisji ds. administracyjnych. Podjęto wstępną analizę odpowiedzi uzyskanych na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród duchowieństwa w zakresie zagadnień wyznaczonych komisji przez Komisję główną. Na tej podstawie wskazano jedenaście tematów, które przydzielono poszczególnym członkom komisji w celu ich szczegółowego opracowania na kolejne posiedzenie.