Prace komisji

Pierwsze posiedzenie Komisji ds. młodych

1 marca 2018 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji ds. młodych. Jej członkowie zapoznali się z zadaniami, które, zgodnie z Regulaminem Synodu, stoją przed komisjami tematycznymi. Po przedstawieniu raportu z badań nad młodzieżą w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, zgłoszone zostały propozycje zagadnień, które powinny się stać przedmiotem prac komisji. W celu ich usprawnienia i ze względu na zróżnicowanie tematów, członkowie komisji będą się spotykać w ramach zespołów roboczych: duszpasterzy, wychowawców i animatorów oraz przedstawicieli młodzieży.

Drugie posiedzenie Komisji ds. młodych

W ramach drugiego posiedzenia Komisji ds. młodych odbyły się spotkania zespołów roboczych: duszpasterzy młodzieży (7 maja 2018 roku), katechetów i animatorów katechezy (29 maja 2018 roku) oraz przedstawicieli młodzieży (5 czerwca 2018 roku). Podczas tych spotkań członkowie komisji dyskutowali na temat aktualnej sytuacji duszpasterstwa młodzieży w diecezji i przygotowywali propozycje zagadnień, które powinny się stać przedmiotem dalszych prac komisji.

Trzecie posiedzenie Komisji ds. młodych

1 marca 2019 roku odbyło się trzecie posiedzenie Komisji ds. młodych. Jej członkowie zapoznali się z zatwierdzonymi przez Komisję główną zagadnieniami, którymi mają się zajmować podczas swoich dalszych prac. Następnie przedstawione zostały wnioski wynikające z dokumentu końcowego XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania, które odbyło się od 3 do 28 października 2018 roku w Watykanie, oraz treści dotyczące młodzieży zawarte w statutach I Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. W tak zarysowanym kontekście komisja odniosła się do aktualnej sytuacji duszpasterskiej.

Czwarte posiedzenie Komisji ds. młodych

26 kwietnia 2019 roku odbyło się czwarte posiedzenie Komisji ds. młodych. Był na nim obecny ks. Tomasz Tomaszewski – sekretarz Komisji głównej. Uczestnicy spotkania zapoznali się z przygotowanymi przez poszczególnych członków komisji postulatami i propozycjami dotyczącymi duszpasterstwa młodzieży w naszej diecezji. W oparciu o nie została przeprowadzona dyskusja. Komisja zajęła się również opracowaniem materiałów na czerwcowe zebranie parafialnych zespołów synodalnych.

Piąte posiedzenie Komisji ds. młodych

29 grudnia 2020 roku odbyło się w formie zdalnej piąte posiedzenie Komisji ds. młodych. Członkowie komisji zapoznali się z materiałami opracowanymi na podstawie protokołów zebrań zespołów synodalnych, które dotyczyły ludzi młodych. Następnie przedyskutowane zostały kwestie związane z projektem uchwały synodalnej przygotowywanym przez komisję.

Szóste posiedzenie Komisji ds. młodych

8 stycznia 2021 roku odbyło się w formie zdalnej szóste posiedzenie Komisji ds. młodych. Na podstawie zebranych materiałów zredagowano wstępną treść projektu uchwały synodalnej. Zawiera on kwestie dotyczące diagnozy, wyzwań ewangelizacyjnych, roli rodziny i parafii oraz organizacji duszpasterstwa młodzieży w diecezji.

Siódme posiedzenie Komisji ds. młodych

18 marca 2021 roku odbyło się w formie zdalnej siódme posiedzenie Komisji ds. młodych. Zostało na nim omówionych i przegłosowanych 11 poprawek do projektu uchwały przygotowanego przez komisję. Po przedstawieniu go podczas czwartej sesji synodalnej poprawki te zgłosili niektórzy członkowie synodu.