Prace komisji

Pierwsze posiedzenie Komisji ds. osób konsekrowanych

8 kwietnia 2017 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji ds. osób konsekrowanych. Podjęto refleksję nad celami pracy komisji oraz sposobami ich realizacji. Na pierwszy plan wysunęły się następujące kwestie: życie charyzmatem osoby konsekrowanej w diecezji (charyzmat jako dar i ubogacenie dla diecezji, trudności w realizacji i pielęgnowanie charyzmatu, wzajemne potrzeby i oczekiwania) oraz służba w diecezji (specyfika życia konsekrowanego w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, osoby konsekrowane wobec osób świeckich, wspólne dzieła osób konsekrowanych i kapłanów diecezjalnych oraz obecność osób konsekrowanych i współpraca z nimi podczas formacji seminaryjnej). Dla jak najlepszej realizacji celów pracy komisji postanowiono stworzyć ankietę skierowaną zarówno do osób konsekrowanych jak i do kapłanów diecezjalnych.

Drugie posiedzenie Komisji ds. osób konsekrowanych

17 czerwca 2017 roku odbyło się drugie posiedzenie Komisji ds. osób konsekrowanych, które składało się z dwóch części. W pierwszej członkowie komisji wraz z dwiema zaproszonymi siostrami karmelitankami bosymi, w których klasztorze odbywało się posiedzenie, podjęli refleksję nad treścią listu Kongregacji Nauki Wiary do biskupów Kościoła katolickiego Iuvenescit Ecclesia na temat relacji między darami hierarchicznymi a charyzmatycznymi dla życia i misji Kościoła. W drugiej części spotkania komisja sporządziła spis zagadnień, którymi pragnie się zająć w ramach swoich prac.

Trzecie posiedzenie Komisji ds. osób konsekrowanych

14 października 2017 roku odbyło się trzecie posiedzenie Komisji ds. osób konsekrowanych. Jej członkowie zajęli się zagadnieniami zatwierdzonymi przez Komisje główną, wypracowując pewne wnioski i postulaty, a także zarysowując treść ankiet. Prace te będą kontynuowane na kolejnym posiedzeniu.

Czwarte posiedzenie Komisji ds. osób konsekrowanych

25 listopada 2017 roku odbyło się czwarte posiedzenie Komisji ds. osób konsekrowanych. Obecny na nim ks. Tomasz Tomaszewski – sekretarz Komisji głównej przedstawił metodologię i aktualny stan prac synodalnych. Członkowie komisji zajęli się dopracowaniem materiałów dla zespołów synodalnych i przygotowaniem pytań do ankiety dla osób konsekrowanych.