Zagadnienia

1. Zebranie i uporządkowanie obowiązującego w diecezji prawodawstwa liturgicznego, diecezjalna komisja liturgiczna.

2. Formacja liturgiczna: duchowieństwo, parafia (ministranci, Ruch Światło-Życie, zespoły liturgiczne, inne).

3. Triduum Paschalne.

4. Przestrzeń liturgiczna: dostępność kościołów, dostępność i komunikatywność informacji o sprawowaniu sakramentów.

5. Przepowiadanie słowa Bożego.

6. Chrzest: poprawność celebracji, diecezjalny ośrodek katechumenatu, wtajemniczenie dzieci w wieku szkolnym.

7. Bierzmowanie.

8. Eucharystia: poprawność celebracji, wskazania dotyczące koncelebracji i tzw. Mszy gregoriańskich, diecezjalne zasady Komunii pod dwiema postaciami, tzw. Msze z udziałem dzieci, celebracja I Komunii (termin), celebracja w grupach specjalnych, nadzwyczajni szafarze Komunii św., adoracja Najświętszego Sakramentu, tzw. niedziele adoracyjne, Msza niedzielna w sobotę, język łaciński w liturgii.

9. Pokuta: poprawność celebracji, wspólnotowe celebracje sakramentu pokuty, sakrament pojednania w czasie Mszy, praktyka tzw. stałego konfesjonału, dostępność sakramentu w parafiach.

10. Sakramenty chorych.

11. Sakrament święceń.

12. Małżeństwo: poprawność celebracji.

13. Obrzędy błogosławieństw.

14. Pogrzeb chrześcijański, obrzędy pogrzebu, praktyka kremacji, pogrzeb dzieci nienarodzonych.

15. Liturgia Godzin.

16. Nabożeństwa.

17. Nowe praktyki okołoliturgiczne.

18. Muzyka w liturgii: obowiązujące przepisy, diecezjalna komisja muzyki kościelnej, formacja liturgiczna organistów, dobór śpiewów liturgicznych.

19. Liturgia w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego.

20. Fotografowanie i filmowanie podczas liturgii.

21. Liturgia w mediach diecezjalnych.