Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Członkowie zespołów synodalnych ukończyli Diecezjalne Studium Formacyjne dla Świeckich

Bp Edward Dajczak pobłogosławił 13 członków parafialnych zespołów synodalnych, którzy ukończyli tegoroczną edycję Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich

Odbyło się to podczas Eucharystii, którą biskup celebrował 12 maja 2019 roku w kaplicy Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie. Formacja obejmowała trzy spotkania, które trwały od piątkowego wieczoru do niedzielnego obiadu.

Po imiennym wezwaniu członków zespołów synodalnych przez ks. Tomasza Tomaszewskiego - sekretarza synodu, biskup skierował do nich następujące słowa:

"Zwołałem trwający już synod, aby uczestniczący w jego pracach wierni świeccy, wraz z kapłanami i osobami konsekrowanymi, pomogli mi, jako biskupowi tej diecezji, w usłyszeniu tego, co Duch Święty mówi dziś do Kościoła koszalińsko-kołobrzeskiego, oraz w rozpoznaniu dróg, którymi Bóg chce go prowadzić we współczesnym świecie. W tym właśnie celu we wszystkich parafiach zostały powołane zespoły synodalne. Drodzy bracia i siostry, będąc członkami tych zespołów, realizujecie misję, którą otrzymaliście poprzez sakrament chrztu świętego. Dziękujemy Bogu za to, że włączył was do Kościoła, i prosimy Go, aby obdarzał was obficie darami Ducha Świętego."

Następnie udzielił im błogosławieństwa:

"Boże, Ojcze światłości, który oświeciłeś dusze uczniów przez zesłanie Ducha Pocieszyciela, udziel swojego błogosławieństwa tym członkom parafialnych zespołów synodalnych i napełnij ich darami Ducha Świętego. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen."

Relacja "Gościa Niedzielnego" TUTAJ

Więcej o Diecezjalnym Studium Formacyjnym dla Świeckich TUTAJ