Diecezja

Sesje synodalne

Zarządzenie w sprawie zwołania sesji synodalnych oraz wyborów członków II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Zarządzenie w sprawie zwołania sesji II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Komunikat biskupa Edwarda Dajczaka w związku z rozpoczęciem sesji synodalnych

Sesje synodalne były zasadniczym i właściwie ostatnim etapem synodu. Brali w nich udział kapłani, osoby konsekrowane i wierni świeccy sprawujący różne funkcje w Kościele diecezjalnym albo wybrani jako przedstawiciele tych grup, albo wskazani przez biskupa diecezjalnego.

Podczas sesji synodalnych były przedstawiane i dyskutowane projekty uchwał, które stanowiły owoc prac komisji synodalnych połączonych z konsultacjami z parafialnymi zespołami synodalnymi. Po przegłosowaniu uchwały zostały przekazane biskupowi diecezjalnemu.