Dokumenty papieskie i Stolicy Apostolskiej

• Immensae caritatis

Instrukcja na temat ułatwiania w niektórych przypadkach przyjmowanie Komunii sakralnej (Kongregacja Nauki Wiary, 20 stycznia 1973 r.), dostępna TUTAJ

• Instrukcja o niektórych kwestiach dotyczących współpracy wiernych świeckich w ministerialnej posłudze kapłanów

Instrukcja o niektórych kwestiach dotyczących współpracy wiernych świeckich w ministerialnej posłudze kapłanów (Jan Paweł II, 15 sierpnia 1997 r.), dostępna TUTAJ.

• Ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego

Ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego (z wydania trzeciego, (2002 r.), dostępne TUTAJ.

• Encyklika Ecclesia de Eucharistia

Encyklika Ecclesia de Eucharistia o Eucharystii w życiu Kościoła (Jan Paweł II, 17 kwietnia 2003 r.), dostępna TUTAJ.

• Redmptionis Sacramentum

Instrukcja "Redemptionis Sacramentum" o tym, co należy zachowywać, a czego unikać w związku najświętszą Eucharystią (Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów 25 marca 2004 r.), dostępna TUTAJ.

• Mane nobiscum Domine

List apostolski Ojca Świętego Jana Pawła II do biskupów, duchowieństwa i wiernych na Rok Eucharystii, październik 2004-październik 2005, dostępny TUTAJ.

Dokumenty Kościoła w Polsce

• Instrukcja w sprawie formacji i sposobu wykonywania posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej

Instrukcja w sprawie formacji i sposobu wykonywania posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej (Konferencja Episkopatu Polski, 22 czerwca 1991 r.), dostępna TUTAJ.

• Wskazania odnośnie do nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej

Wskazania Konferencji Episkopatu Polski odnośnie do nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej (Konferencja Episkopatu Polski, 9 marca 2006 r.), dostępne TUTAJ

• Instrukcja w sprawie formacji i sposobu wykonywania posługi nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej

Modyfikacja instrukcji w sprawie formacji i sposobu wykonywania posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej z dnia 22 czerwca 1991 r. ((Konferencja Episkopatu Polski, 18 października 2006 r.), dostępna TUTAJ.

• Instrukcja Episkopatu Polski w sprawie udzielania posługi lektora i akolity świeckim mężczyznom

Instrukcja Episkopatu Polski w sprawie udzielania posługi lektora i akolity świeckim mężczyznom, zatwierdzona 2 października 2007 roku na 341 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, dostępna TUTAJ.

• Dyrektorium duszpasterstwa służby liturgicznej

Dyrektorium duszpasterstwa służby liturgicznej, dokument został przyjęty podczas 346 Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Częstochowie w dniu 27 listopada 2008 r., dostępne TUTAJ.

• Nota w sprawie udzielania Komunii św. chorym na celiakię

Nowa nota dotycząca udzielania Komunii św. chorym na celiakię ((Konferencja Episkopatu Polski, 21 maja 2009 r.), dostępna TUTAJ

• Przypomnienie w sprawie materii Eucharystii

Przypomnienie w sprawie materii Eucharystii, Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, z dnia 11 maja 2009, dostępne TUTAJ.