Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Biskup prosi o modlitwę za członków synodu

Biskup prosi o modlitwę za członków synodu

W niedzielę, 1 marca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji został odczytany komunikat biskupa Edwarda Dajczaka w związku z rozpoczęciem sesji synodalnych.

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia!

W sobotę, 22 lutego br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie, odbyła się pierwsza sesja II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. W ten sposób nasz diecezjalny synod wszedł w swoją zasadniczą fazę. Podczas sesji, które są zaplanowane na ten i następny rok, dwustu trzynastu członków synodu (biskupi, księża, osoby konsekrowane i ludzie świeccy) będzie poruszało sprawy dotyczące każdej i każdego z nas, czyli Kościoła Koszalińsko-Kołobrzeskiego.

W związku z tym, bardzo Was proszę, Siostry i Bracia, o osobistą modlitwę w intencji wszystkich członków synodu, aby mieli odwagę wypowiadać to, co będzie do nich mówił Duch Święty. Szczególną okazją do tej modlitwy będą Msze św. o Duchu Świętym, które są celebrowane w każdej parafii w drugie czwartki miesiąca. Zachęcam Was Siostry i Bracia, abyście modlili się indywidualnie lub we wspólnocie, w czasie kiedy będą odbywały się kolejne sesje synodalne.

Dziękuję za tę modlitewną odpowiedzialność za nasz Kościół Koszalińsko-Kołobrzeski, a na owocne przeżywanie czasu Wielkiego Postu z serca Wam błogosławię.

+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Komunikat biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka w związku z rozpoczęciem sesji synodalnych