Synod diecezjalny

Sesje synodalne

Zarządzenie w sprawie zwołania sesji synodalnych oraz wyborów członków II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Zarządzenie w sprawie zwołania sesji II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Komunikat biskupa Edwarda Dajczaka w związku z rozpoczęciem sesji synodalnych

Sesje synodalne są zasadniczym i właściwie ostatnim etapem synodu. Biorą w nich udział kapłani, osoby konsekrowane i wierni świeccy, którzy albo sprawują różne funkcje w Kościele diecezjalnym, albo zostali wybrani jako przedstawiciele tych grup, albo zostali wskazani przez biskupa.

Podczas sesji synodalnych są przedstawiane i dyskutowane projekty uchwał, które stanowią owoc prac komisji synodalnych połączonych z konsultacjami z parafialnymi zespołami synodalnymi. Po przegłosowaniu uchwały zostaną przekazane biskupowi diecezjalnemu.