Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Biskup zawierzył diecezję i synod św. Maksymilianowi

Biskup zawierzył diecezję i synod św. Maksymilianowi

Słowa aktu zawierzenia w imieniu całej diecezji biskup odczytał 14 sierpnia w kościele pw. św. Maksymiliana w Słupsku.

Podajemy słowa aktu zawierzenia:

"Dziś zawierzamy Tobie nasz Koszalińsko-Kołobrzeski Kościół, szczególnie teraz, gdy zgromadził się na synodzie, i pokornie błagamy, otocz go swoim przemożnym wstawiennictwem.

Oręduj za pasterzami naszego Kościoła, biskupami, prezbiterami i diakonami, aby trwała ich wiara, promieniowała ich nadzieja i rozgrzewała ich miłość. Uproś ponadto młodym sercom odwagę i hojność, by do nich dołączyły i wsparły ich w posługiwaniu.

Wstawiaj się za sercami konsekrowanymi, poświęconymi wyłącznie Bogu, by w sercu naszego Kościoła były zawsze i tylko miłością.

Czuwaj wreszcie wszystkimi, którzy w świecie starają się żyć słowami i życiem naszego Mistrza.

Wypraszaj nam wszystkim szczere oddanie sprawom naszej diecezji, naszych parafii i wspólnot oraz wrażliwość na podszepty Ducha Świętego, który swoją ożywiającą mocą i naszą twórczą miłością pragnie je prowadzić i kształtować.

Módl się, aby Pan zasiał w nas święty niepokój na widok naszych braci i sióstr pogrążonych w niewierze i nieświadomych światła, które ich zamieszkuje. Niech dzięki Twemu wstawiennictwu odkryjemy drogi, którymi będziemy mogli dotrzeć do nich z Dobrą Nowiną.

Święty Kapłanie i Męczenniku Maksymilianie, Patronie i Opiekunie naszego Kościoła, pomóż nam tak iść za Jezusem Chrystusem, naszym Panem, i tak Mu służyć, abyśmy znaleźli się kiedyś tam, gdzie On przebywa razem z Ojcem i Duchem Świętym, Bóg miłosierny na wieki. Amen".

Homilia do wysłuchania w całości TUTAJ

Relacja "Gościa Niedzielnego" TUTAJ