Wydział Katechetyczny

Strona głównaWydział Katechetyczny Konkursy 15. Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

15. Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

W roku szkolnym 2023/2024 odbędzie się XV Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych Diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Organizatorem konkursu jest Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w Koszalinie przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

Zakres tematyczny konkursu będzie dotyczył programu duszpasterskiego dla Kościoła katolickiego w Polsce pt: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Celem konkursu jest refleksja nad potrzebą ożywienia Kościoła w codzienności wspólnoty oraz pobudzenie uczniów do świadomego uczestnictwa w życiu i misji Kościoła.

Zachęcamy nauczycieli religii do zainteresowania uczniów konkursem.

Regulamin Konkursu - pobierz plik w formacie PDF

Literatura na etap szkolny, rejonowy i finał 2023/2024 oraz lista finalistów: http://www.cen.edu.pl/Konkurs-wiedzy-religijnej,114/XV-DIECEZJALNY-KONKURS-WIEDZY-RELIGIJNEJ,3310.html

10 maja 2023 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał 14. Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych.

Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach stacjonarnych. Etap szkolny miał miejsce 11 stycznia 2023 r. i wzięło w nim udział 261 uczniów z trzydziestu pięciu szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Etap rejonowy odbył się 15 marca 2023 r. w Koszalinie, Pile, Słupsku i zgromadził sto dwadzieścia osób z najwyższą punktacją w eliminacjach szkolnych. W finałowej rywalizacji wzięło udział 30 uczniów, reprezentujących dziewiętnaście szkół podstawowych.

Tematyka tegorocznej edycji konkursu dotyczyła programu duszpasterskiego dla Kościoła katolickiego w Polsce pt. "Wierzę w Kościół Chrystusowy”, którego zasadniczym celem jest refleksja nad istotą Kościoła.

Komisja konkursowa sprawdziła wszystkie prace i zgodnie z regulaminem wyłoniła laureatów XIV edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej, czyli po pięć osób z najwyższymi wynikami punktowymi w każdej kategorii wiekowej.

Laureatami XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej zostali:

I kategoria – uczniowie klas I-V

I miejsce        Jakub Małyska
II miejsce       Jan Kowalski
III miejsce      Hanna Dudek
wyróżnienie    Nina Wicik
wyróżnienie    Szymon Kaczor

II kategoria - uczniowie klas VI-VIII

I miejsce        Piotr Kowalczyk
II miejsce       Nadia Filipowska
III miejsce      Agata Hodyńska
wyróżnienie    Jan Antoniak
wyróżnienie    Nadia Głowacka

Laureatom w obecności ks. biskupa Zbigniewa Zielińskiego oraz Dyrektora Wydziału Katechetycznego w Koszalinie ks. dr Dariusza Wypycha, wręczono nagrody finansowe ufundowane przez Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w Koszalinie.
Dyplomy gratulacyjne, książki oraz upominki, przygotowane przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, który reprezentowała Pani Dyrektor Izabela Suckiel, otrzymali wszyscy uczestnicy etapu finałowego (TABELA Z PUNKTACJĄ).