Wydział Katechetyczny

Strona głównaWydział Katechetyczny Konkursy XVI edycja Konkursu Plastycznego "Mój Kościół na Pomorzu"

XVI edycja Konkursu Plastycznego "Mój Kościół na Pomorzu"

Konkurs został zorganizowany po raz 16. Uczestnicy w trzech kategoriach wiekowych (9 lat, 10-13 lat, powyżej 13 lat) zaprezentowali swoje prace wykonane różną techniką. Wśród zgłoszonych dzieł znalazły się malunki, wydzieranki, kolaże, przestrzenne makiety. Prace konkursowe zaprezentowało 655 dzieci z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. 63 prace zostały nagrodzone.

Polecajmy relację Gościa Niedzielnego TUTAJ. Galerię zdjęć można znaleźć TUTAJ

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 25 października w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie. Tam też została zainstalowana wystawa dziecięcych prac. Nagrodami ufundowanymi przez organizatorów były książki i przybory do malowania. Pomysłodawcami wydarzenia byli nieżyjący już: Zygmunt Wujek - znany koszaliński artysta i Jerzy Walczak - dziennikarz ze Słupska.