Wydział Katechetyczny

Strona głównaWydział Katechetyczny Konkursy XXX Olimpiada Teologii Katolickiej

XXX Olimpiada Teologii Katolickiej

30. Olimpiada Teologii Katolickiej odbywa się pod hasłem: "Dumni z Ewangelii i z Polski". Jej tematyka obejmuje zagadnienia z nauczania Kościoła dotyczącego styku wiary i patriotyzmu.

4 kwietnia 2020 roku w koszalińskim seminarium duchownym najlepsi młodzi teolodzy wyłonieni z etapów szkolnych stanęli do zmagań w Olimpiadzie Teologii Katolickiej. Etap szkolny olimpiady odbył się w grudniu 2019 roku. Finał ogólnopolski zaplanowano na 16-18 kwietnia 2020 roku w Przemyślu.

Laureaci okazali się być najlepszymi spośród 27 uczestników, którzy stanęli do testu na etapie diecezjalnym. Uczniowie musieli zapoznać się z odpowiednimi tekstami biblijnymi, fragmentami z Katechizmu Kościoła Katolickiego, a także wyjątkami z różnych opracowań teologicznych. Czytali także homilie św. Jana Pawła II, kard. Stefana Wyszyńskiego, czy przemówienia prezydenta RP.

Zwycięzcy etapu diecezjalnego OTK:

1. Maja Rokicka - I LO w Koszalinie - nauczyciel: s. Zofia Trzonkowska, pallotynka

2. Łukasz Lemańczyk - II LO w Słupsku - nauczyciel: ks. Robert Górski

3. Wiktor Szałwiński - Prywatne LO w Szczecinku - nauczyciel: o. Tymoteusz Macioszek, redemptorysta

Pełna lista uczestników oraz ich wyniki TUTAJ
Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ
Fotogaleria Gościa Niedzielnego TUTAJ

Podsumowanie OTK Opole 2019:

W sobotę, 30 marca 2019 r., na Górze św. Anny zakończyła się XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej, którą w tym roku organizowała diecezja opolska. 10 laureatów otrzymało dyplomy i cenne nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy testu pisemnego spełnili określone regulaminem wymagania punktowe i zostali finalistami.

Lista Laureatów - TUTAJ

Lista Finalistów - TUTAJ