Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Mianowanie podsekretarza synodu

Mianowanie podsekretarza synodu

Dekretem z dnia 13 stycznia 2020 roku, biskup Edward Dajczak mianował ks. dr. Arkadiusza Korwin-Gronkowskiego podsekretarzem II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Pochodzi z Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Stobnie. Święcenia kapłańskie otrzymał 9 czerwca 2012 roku. Po dwóch latach posługi wikariusza Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Słupsku, w 2014 roku został skierowany na studia specjalistyczne z teologii dogmatycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. We wrześniu 2018 roku uzyskał stopień doktora na podstawie pracy pt. Teologia misterium Boga i człowieka w ujęciu księdza Franciszka Blachnickiego.

Od 1 października 2018 roku pełni posługę wikariusza parafii katedralnej w Koszalinie, gdzie między innymi prowadzi duszpasterstwo małżeństw niesakramentalnych. Jest również wykładowcą w Instytucie Teologicznym w Koszalinie i członkiem zwyczajnym Towarzystwa Teologów Dogmatyków. 8 listopada 2018 roku został mianowany sekretarzem nowo utworzonej Komisji ds. małżeństw i rodzin II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Głównym zadaniem podsekretarza synodu jest wspomaganie sekretarza w realizacji obowiązków, które określa regulamin synodu.