Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Ogłoszenie terminów sesji synodalnych i zarządzenie wyborów ich uczestników

Ogłoszenie terminów sesji synodalnych i zarządzenie wyborów ich uczestników

Biskup Edward Dajczak ogłosił terminy sesji II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i zarządził przeprowadzenie wyborów ich uczestników, czyli członków synodu.

Po zasięgnięciu opinii Komisji głównej, biskup poinformował o tym w specjalnym piśmie, które podpisał 23 września 2019 roku.

Sesje synodalne są zasadniczym i właściwie ostatnim etapem synodu. Wezmą w nich udział kapłani, osoby konsekrowane i wierni świeccy, którzy albo sprawują różne funkcje w Kościele diecezjalnym, albo zostaną wybrani jako przedstawiciele tych grup, albo będą wskazani przez biskupa.

Podczas sesji synodalnych zostaną przedstawione i przedyskutowane projekty uchwał, które będą owocem prac komisji synodalnych połączonych z konsultacjami z parafialnymi zespołami synodalnymi. Po przegłosowaniu uchwały zostaną przekazane biskupowi diecezjalnemu.

Pierwsza, inauguracyjna sesja synodalna odbędzie się w sobotę, 22 lutego 2020 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

Więcej na temat sesji synodalnych i ich uczestników TUTAJ