Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Pół tysiąca uczestników synodalnych dni skupienia

Pół tysiąca uczestników synodalnych dni skupienia

W pięciu dniach skupienia dla zespołów synodalnych wzięło udział w sumie 500 osób ze 111 parafii i z Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

Dni skupienia odbywały się w ostatnią sobotę września i we wszystkie soboty października 2019 roku w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu (dwukrotnie), w Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP w Słupsku, w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie i w Parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku.

Pierwsze trzy dni skupienia poprowadził ks. dr Jarosław Kwiecień, a dwa kolejne - ks. dr Piotr Pękul. Wygłoszone przez tych kapłanów katechezy poświęcone zostały tematowi liturgii i udziałowi w niej ludzi świeckich. Główny punkt programu każdego dnia skupienia stanowiła Msza św. Jego uczestnicy odmówili również modlitwę różańcową.

Więcej na stronie "Gościa Niedzielnego"

Statystyka dni skupienia TUTAJ