Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Powoływanie zespołów synodalnych

Powoływanie zespołów synodalnych

Biskup diecezjalny Edward Dajczak określił sposób i terminarz powoływania zespołów synodalnych II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

W tym celu dnia 1 marca 2017 roku wydał Zarządzenie w sprawie celebrowania Mszy o Duchu Świętym podczas II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz powołania zespołów synodalnych.

Terminarz:

do 31.03.2017 - Składanie wniosków do Komisji głównej w sprawie powołania międzyparafialnych zespołów synodalnych.

do 30.04.2017 - Składanie wniosków do Komisji głównej w sprawie powołania zespołów synodalnych poza strukturami parafialnymi.

11.05.2017 - Msza wotywna o Duchu Świętym we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji oraz pierwsze spotkanie parafialnych zespołów synodalnych.

do 31.05.2017 - Przekazanie do Sekretariatu Synodu informacji o powołaniu parafialnych zespołów synodalnych.

do 31.05.2017 - Pierwsze spotkanie zespołów synodalnych utworzonych poza strukturami parafialnymi.

do 15.06.2017 - Przekazanie do Sekretariatu Synodu informacji z pierwszego spotkania zespołów synodalnych utworzonych poza strukturami parafialnymi.

Więcej o zespołach synodalnych TUTAJ