Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Przygotowania do otwarcia synodu

Przygotowania do otwarcia synodu

W Koszalinie 10 lutego odbyła się konferencja prasowa przed uroczystym otwarciem II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Konferencja odbyła się w domu biskupim. Oprócz biskupa diecezjalnego z dziennikarzami rozmawiali: ks. dr Tomasz Tomaszewski - sekretarz synodu, oraz dwoje przedstawicieli świeckich: Małgorzata Telega z komisji ds. duszpasterstwa i nowej ewangelizacji oraz Jacek Krzyżanowski z komisji ds. wiernych świeckich.

- Ludzie mnie nieraz pytają, czy ja naprawdę chcę wiedzieć, co oni myślą o Kościele. Tak, naprawdę chcę to wiedzieć. Inaczej nie zwoływałbym synodu - powiedział dziennikarzom bp Edward Dajczak.

Więcej o konferencji w relacji "Gościa Niedzielnego" TUTAJ, Radia Plus Koszalin TUTAJ, Dobrych Mediów TUTAJ

Rozmowa z sekretarzem synodu TUTAJ

Uroczysta inauguracja synodu odbędzie się 25 lutego o godz. 10 w koszalińskiej katedrze. Na tę uroczystość zapraszają: bp Edward Dajczak oraz sekretarz synodu (zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu)