Diecezja

Rekolekcje synodalne

Tym razem rekolekcje synodalne skierowane były do małżeństw. Z zaproszenia sekretariatu synodu skorzystało 11 par.

Rekolekcje, które odbyły się w Skrzatuszu w dniach 27-29 stycznia, wraz z ks. dr. Tomaszem Tomaszewskim, sekretarzem synodu, prowadziły 3 małżeństwa z Domowego Kościoła.

Były to rekolekcje ewangelizacyjne. Tematyka spotkań dotyczyła czterech praw życia duchowego, czyli: Bóg miłuje człowieka i ma wobec każdego człowieka wspaniały plan zbawienia, wypływający z Jego miłości; Człowiek jest oddzielony od Boga, od Jego planu zbawienia przez grzech; Jezus Chrystus jest jedynym Pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem; Trzeba przyjąć Chrystusa w sposób osobisty, trzeba uwierzyć w Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela.

Momentem, który wywarł szczególne wrażenie na uczestnikach, była adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której małżonkowie siedzieli obok siebie i mogli w obecności Boga przeprosić siebie nawzajem za zadane krzywdy, podziękować za otrzymane dobro, czy ponownie wyznać sobie miłość.