Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Synodalne zasłuchanie w słowo Boże

Synodalne zasłuchanie w słowo Boże

Odbyły się już dwa pierwsze turnusy rekolekcji synodalnych. W tym roku ich uczestnicy mają szczególną możliwość wsłuchiwania się w słowo Boże i odkrywania znaczenia tej postawy w swoim codziennym życiu.

W rekolekcjach wzięły udział 153 osoby z 38 parafii i Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

Pierwszy turnus, który odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, poprowadził bp Edward Dajczak, a drugi - w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie - ks. Piotr Skiba, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym.

Relacja "Gościa Niedzielnego" wraz ze zdjęciami TUTAJ.

Zapisy na kolejne turnusy rozpoczną się 11 lutego br. Więcej informacji TUTAJ.

Czas rekolekcji był także okazją do udzielenia przez ich uczestników odpowiedzi na pytanie o to, czego spodziewają się po synodzie. Można się z nimi zapoznać TUTAJ i TUTAJ.