Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Ustanowienie synodalnej Komisji ds. małżeństw i rodzin

Ustanowienie synodalnej Komisji ds. małżeństw i rodzin

Biskup Edward Dajczak ustanowił 8 listopada 2018 roku trzynastą komisję tematyczną II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej - Komisję ds. małżeństw i rodzin.

Jej przewodniczącym został mianowany ks. Piotr Wieteska, a sekretarzem - ks. Arkadiusz Korwin-Gronkowski. Członkami komisji zostało dwóch kapłanów, dwie osoby konsekrowane, dwie doradczynie życia rodzinnego i dziewięć małżeństw.

Małżonkowie reprezentują głównie kościelne ruchy i wspólnoty małżeńsko-rodzinne, które działają w naszej diecezji, a także małżeństwa, które - ze względu na istniejące przeszkody - nie mają możliwości zawarcia związku sakramentalnego.

Skład komisji:
1. ks. Piotr Wieteska - przewodniczący