Diecezja

Wakacyjne rekolekcje synodalne

Zakończyła się ich pierwsza tura, która odbyła się w Skrzatuszu. Z zaproszenia skorzystało 37 osób.

- Ich idea pojawiła się spontanicznie z racji tego, że w związku z pandemią nie odbyły się turnusy wcześniej zaplanowane. Zaproszenie zostało skierowane konkretnie do sekretarzy parafialnych zespołów synodalnych oraz do świeckich członków synodu (uczestników sesji synodalnych), ale oczywiście mogły zgłosić się także inne osoby. W pierwszej turze w Skrzatuszu wzięło udział 37 osób, natomiast na turę sierpniową, zaplanowaną w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, zgłosiło się już 40 osób - mówi ks. Tomasz Tomaszewski, sekretarz synodu.

Obie tury pod hasłem "Maryja pierwowzorem Kościoła" prowadzi bp Edward Dajczak.

Relacja i zdjęcia na stronie Gościa Niedzielnego.