Wezwani na synod

Dekretem z dnia 23 grudnia 2019 roku, biskup Edward Dajczak wezwał 213 osób na II Synod Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

W ten sposób, oficjalnym językiem kościelnym określa się powołanie członków synodu diecezjalnego, czyli osób, które będą uczestniczyły w sesjach synodalnych.

Wezmą w nich udział udział ci, którzy albo sprawują określone przez prawo funkcje w Kościele diecezjalnym, albo wybrano ich jako przedstawicieli kapłanów, osób konsekrowanych lub wiernych świeckich, albo zostali mianowani członkami synodu przez biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego.

Wśród 213 uczestników sesji synodalnych jest: 4 biskupów, 116 księży diecezjalnych, 13 osób konsekrowanych (9 kobiet i 4 mężczyzn) oraz 80 wiernych świeckich (43 kobiety i 37 mężczyzn). Szczegółowa lista członków synodu znajduje się TUTAJ.

Pierwsza, inauguracyjna sesja synodalna odbędzie się w sobotę, 22 lutego 2020 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

Więcej na temat sesji synodalnych TUTAJ