Wydział Duszpasterski

Strona głównaWydział Duszpasterski Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

Podajemy miejsca w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, w których adoracja odbywa się przez cały dzień:

Koszalin:

• Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (katedra), (codziennie od godz. 6.30 do 18.30),
  • Parafia pw. Ducha Świętego (od poniedziałku do soboty od godz. 7.00 do 17.00),
  • Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (codziennie od godz. 6.30 do 20.00),
  • Parafia pw. św. Wojciecha (codziennie 7.30 do godz. 20.00, w soboty: do 18.30).
  • Dom Miłosierdzia Bożego - całą dobę

Słupsk:

• Parafia pw. św. Józefa (Sanktuarium) w kaplicy Matki Kościoła (od poniedziałku do piątku, od godz. 7:30 do 22:00),
  • Kościół pw. św. Ottona (klaryski) - całą dobę - dla wiernych w ciągu dnia

Piła:

• Kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu w Kościele św. Antoniego (od poniedziałku do soboty od godz. 9.30 do godz. 18.30).

Trzcianka:

• Parafia pw. św. Jana Chrzciciela (od poniedziałku do soboty w godz. 8-18).

Kołobrzeg:

• Parafia pw. Wniebowzięcia NMP (bazylika), codziennie po Mszy św., godz. 17-19.

Złocieniec:

• Parafia pw. Wniebowzięcia NMP (w dzień powszedni od godz. 7.30 do godz. 18.00, w niedzielę od godz. 13.30 do 18.00).

Wieleń:

• Parafia św. Rocha (w każdy czwartek od godz. 9.00 do godz. 18.00).

Wartym zauważenia jest portal www.adoracja.net, który jest owocem obchodów 40-lecia utworzenia Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Celem tego portalu jest budowanie wspólnoty wiary i modlitwy. Stał się on jednym z narzędzi wychowania do modlitwy, a zwłaszcza do uczestnictwa w Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu, a może przyczyni się także do tworzenia kolejnych miejsc adoracji w naszej diecezji. Internetowa transmisja udostępniana na tej stronie pochodzi z kościoła Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku oraz z kaplicy Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.

Obraz transmitowany przez Internet z adoracji Najświętszego Sakramentu, może być pomocny w modlitwie i duchowym zjednoczeniu z Chrystusem szczególnie dla tych, którzy znaleźli się w trudnych okolicznościach życia, np. w szpitalach, w doświadczeniu niepełnosprawności, co uniemożliwia im fizyczne uczestnictwo w kaplicach adoracji.
Warto zachęcać wiernych, którzy kończą pracę w takich godzinach, w których kościoły są już zamknięte, aby odwiedzali portal adoracji i w ten sposób modlili się. W wielu świadectwach ludzie dzielą się właśnie tym doświadczeniem pomocy w modlitwie.