Duszpasterstwo Rodzin

Szensztackie Dzieło Rodzin

W Ruchu Szensztackim rodziny znajdują duchową pomoc i oparcie jako małżonkowie i rodzina oraz odpowiedź na nurtujące pytania: jak dzisiaj i teraz być chrześcijańskim małżeństwem, rodziną, matką, ojcem, żoną, mężem?

Szensztackie Dzieło Rodzin zróżnicowane jest na ligę, związek i Instytut.  Różnią się miedzy sobą stopniem zobowiązań. Rodziny są wspierane przez siostry i kapłanów z Instytutów Szensztackich, których służba ma na celu pomoc rodzinie, by:

• Żyła po katolicku oraz pogłębiała swoją wiarę i miłość,

• Swoje codzienne życie budowała na fundamencie sakramentu małżeństwa a jej członkowie dążyli do świętości i jako dojrzali katolicy włączali się w ewangelizację współczesnego świata,

• Z pomocą Maryi była Kościołem Domowym.

Na drodze rozwoju rodziny otrzymują pomocne środki:

• Maryję jako Przewodniczkę na codziennych drogach życia małżeńskiego i rodzinnego oraz Wychowawczynię kształtującą na silne osobowości;

• Wspólnotę jako środowisko rozwoju, wsparcia i ubogacenia doświadczeniami;

• Stałą formację – ciągłą inspirację do wzrostu religijnego i duchowego;

• Środki pomocne do wychowania siebie, które pomagają rozwinąć własną oryginalność, wprowadzić Boga oraz harmonię w rytm dnia oraz przeżywać własne życie jako radosną służbę Bogu i ludziom.

W czasie spotkań formacyjnych rodziny inspirowane są wychowawczo, by mąż i żona poprzez pracę nad sobą rozwijali swoje osobowości i stawali się dla swoich dzieci dojrzałymi katolickimi wychowawcami.

W Koszalinie za Szensztackie Dzieło Rodzin odpowiedzialna jest s. Celina Junik, tel. 94 345 44 99

Link do strony koszalińskiego Ruchu Szensztackiego TUTAJ.