Diecezja

Strona głównaDiecezja Synod diecezjalny Wydarzenia Pierwsze posiedzenie Komisji głównej

Pierwsze posiedzenie Komisji głównej

4 maja 2017 roku na swoim pierwszym posiedzeniu spotkała się Komisja główna II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Komisja zapoznała się z aktualnym stanem prac synodalnych. Szczególną uwagę zwrócono na efekty pierwszych posiedzeń komisji tematycznych, które odbyły się w marcu i kwietniu.

Rozpatrzone zostały również wnioski o powołanie międzyparafialnych zespołów synodalnych i zespołów synodalnych poza strukturami parafialnymi. Komisja wskazała dalsze etapy swojej pracy i ustaliła termin kolejnego posiedzenia.

Komisja główna to najważniejsza komisja synodalna, ponieważ wspiera biskupa diecezjalnego w kierowaniu pracami synodu, wyznacza cele i zadania komisjom tematycznym oraz czuwa nad ich realizacją.

Ona również będzie w przyszłości odpowiadała za ostateczną redakcję dokumentów synodalnych.

Komisji głównej przewodniczy bp Edward Dajczak, a w jej skład wchodzą obaj biskupi pomocniczy i ośmiu kapłanów.

Więcej o pracach Komisji głównej TUTAJ