Rekolekcje 6D

Od 8 do 10 marca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbywały się kolejne rekolekcje dla zespołów synodalnych.

Ten ich czwarty tegoroczny turnus poprowadził ks. dr Wojciech Wójtowicz - rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Uczestniczyło w nim 105 osób z 35 parafialnych zespołów synodalnych i z zespołu synodalnego Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana". Podczas nabożeństwa, którego treścią było odnowienie sakramentu bierzmowania, rekolekcjonista stwierdził, że każdy z charyzmatów pochodzących od Ducha Świętego można zdefiniować poprzez 6D:

• dar
  • darmo
  • dany
  • dla
  • dobra
  • drugich

Taką definicję można by też z całą pewnością odnieść do całych rekolekcji, które dla ich uczestników były właśnie takim 6D. Mówią o tym słowa, które są spisanym przez nich samych ŚWIADECTWEM. Ostatnim rekolekcyjnym wydarzeniem była Eucharystia w kaplicy seminaryjnej, podczas której bp Paweł Cieślik udzielił klerykom posług lektoratu i akolitatu.

Więcej o niej i o rekolekcjach, a także krótkie filmiki, w relacjach "Gościa Niedzielnego" TUTAJ i TUTAJ.

O rekolekcjach synodalnych w programie katolickim "Barka" TUTAJ.

Informacje o kolejnych turnusach rekolekcji synodalnych TUTAJ.